Elektrotechnische Veiligheid binnen Gemeentelijk Vastgoed: Hoe sterk staat jouw klant?
Elektroraad geeft input aan de NEN-uitgave NPR 7171-2
Cursussen over netcongestie
Uitslag Feit of Fabel maart 2025
ER-BOX: het toekomstbestendige tekeningenbeheersysteem voor bedrijven in de elektrotechniek

BEL
0318 - 631 670

Home - Nieuws - Uitslag Feit of Fabel mei 2020

Uitslag Feit of Fabel mei 2020

ANTWOORD: 

Het juiste antwoord op de stelling is: feit.

 

Onderbouwing van het antwoord

In bepaling 411.4.4 van NEN 1010:2015 staat dat de kenmerken van de beveiligingstoestellen en de circuitimpedanties moeten voldoen aan een eis. Die eis luidt: Zs x Ia ≤ U0

De vergelijking oogt op het eerste gezicht wat ingewikkeld. Zouden we de vergelijking wat anders opschrijven dan zien we daarin een bekende van ons, namelijk (min of meer) de wet van Ohm.

U≥ Ix Z  (U = I x R)

Bij een gelijkblijvende spanning (400/230 Vac) speelt de aardcircuitimpedantie (Zs) in het foutstroomcircuit een grote rol bij de hoogte van de stroom. Namelijk een lage Zzorgt voor een hoge stroom. Een hoge Zzorgt voor een lagere stroom.

Is het toestel niet geaard, dan is de Zs hoger dan wanneer het toestel wel geaard is. Door de verbinding tussen de behuizing van een toestel en de voedingsbron(beschermingsleiding) zal de Zs laag zijn en daardoor zal er een hoge stroom lopen.

Ik heb een vraag

CAPTCHA
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.