Toepassing van batterijsystemen bij netcongestie
Als gevolg van netcongestie zien we in de praktijk een sterke toename van de toepassing van Batterij-energieopslagsystemen (BEOS). Bij het ontwerpen van een laagspanningsinstallatie met een BEOS, speelt NEN 1010 een grote rol.
De cursus bestaat uit twee cursusdagen. Tijdens de eerste cursusdag zal er aandacht besteed worden aan enkele bepalingen uit NEN 1010. Deze bepalingen zullen vooral betrekking hebben op de bescherming tegen schok en de beveiliging van leidingen tegen overstroom. Daarnaast zullen ook de bepalingen uit NEN 1010 worden besproken die specifiek gaan over batterijsystemen.
De kennis die tijdens de eerste cursusdag is opgedaan, zal tijdens de tweede cursusdag worden toegepast. Van enkele veel toegepaste concepten zullen voor- en nadelen tegenover elkaar worden gezet. Daarnaast zal beperkt worden ingegaan op het ontwerp van een installatie met een batterijsysteem.
Tot slot zal er op de tweede cursusdag beperkte aandacht worden geschonken aan NEN 4288. Deze norm gaat over de bedrijfsvoering van batterijenergieopslag-systemen (BEOS).
Bij deze cursus hoort geen examen.
De cursus is met name bedoeld voor ontwerpers, tekenaars, werkvoorbereiders en inspecteurs van elektrische laagspanningsinstallaties in utiliteit of industrie.
De inhoud van de cursus is afgestemd op elektrotechnici met ten minste een middelbare opleiding in de energietechniek. Daarnaast is het fijn om enige ervaring te hebben met het werken met NEN 1010.
Tijdens de cursus worden meerdere bijlagen uitgedeeld waarmee zal worden gewerkt. Daarnaast zullen tijdens de cursus exemplaren van NEN 1010 en NEN 4288 te inzage worden gegeven.
Bel voor advies over welke cursus het beste bij jou past met Simone Kroon - Schreuders, bereikbaar op 0318-631670 of per mail via simone.schreuders@elektroraad.nl.
Reguliere subsidies
Wij Techniek (voorheen OTIB) verstrekt aangesloten bedrijven in de technische installatiebranche een tegemoetkoming voor scholing van hun werknemers. Deze tegemoetkoming is van toepassing op het volledige cursusaanbod van Elektroraad.
Klik hier om te kijken of en hoe je deze subsidie kunt aanvragen.